Trening EMS

Trening EMS

Trening EMS

Zalety i wykorzystanie

Zmień Siebie z EMS Trening System!

Elektrostymulacja mięśni jest stosowana od wielu lat w dziedzinie fizjoterapii i rehabilitacji. Znalazła również swoje zastosowanie wspomagające w treningach sportowych w bardzo wielu dyscyplinach zarówno siłowych jak i wytrzymałościowych. EMS (electrical muscle stimulation) polega na pobudzeniu mięśni do skurczu poprzez impuls elektryczny pochodzący z zewnątrz, nie tworząc dodatkowego obciążenia ani dla aparatu więzadłowego stawu, ani powierzchni stawowej.


Dzięki Treningowi EMS osiągniesz lepsze rezultaty w znacznie krótszym czasie!

Siła i wytrzymałość

Angażujesz do 90% włókien mięśniowych, zamiast około 60% jak podczas tradycyjnych ćwiczeń!
EMS trening system powoli Ci w znacznie krótszym czasie osiągnąć pożądane efekty.
 

Rozwój tkanki mięśniowej

Stymulacja mięśni poprzez EMS trening system prowadzona w czasie ćwiczeń potęguje pracę mięśni, przez co szybko prowadzi do ich rozrostu. Powyższy fakt potwierdza zastosowanie treningu EMS z rehabilitacji i fizjoterapii u pacjentów po urazach bądź długo unieruchomionych z zanikami mięśni.

Redukcja tłuszczu

Skurcze mięśni indukowane przez EMS system podnoszą metabolizm naszego organizmu. Nie tylko spalasz znacznie więcej tłuszczu podczas jego trwania ale również wiele godzi po jego zakończeniu.


Oznacza to, iż redukcja tkanki tłuszczowej jest ukierunkowana na partie problematyczne. U kobiet są to okolice ud i pośladków natomiast u mężczyzn okolice brzucha.

 

Poprawa postawy i zmniejszenie bólu pleców

Siedzący tryb życia bardzo negatywnie wpływa na naszą kondycję fizyczną. Coraz więcej osób boryka się z wadami postawy i bólami kręgosłupa. wynika to z osłabienia mięśni głębokich kręgosłupa odpowiedzialnych za jego odpowiednia stabilizację EMS trenuje te trudno dostępne partie, powodując korektę postawy i zauważalnie zmniejszając dolegliwości bólowe. Zmniejsza również napięcie mięśniowe.

Poprawa kondycji skóry

Elektrosytulacja poprawia również jakość skóry poprzez stymulację, produkcję kolagenu i poprawę ukrwienia. Skóra jest jędrniejsza napięta i wygląda młodziej.

Progres wyników sportowych

W wielu dziedzinach sportu EMS jest doskonałym uzupełnieniem treningu. Zastosowanie tego Systemu pozwala rozwinąć lepszą zarówno siłę jak i wytrzymałość, co wpływa na wydajność sportowca i poprawia jego wyniki.

Mniejsze obciążenie układu mięśniowo-szkieletowego

Trening EMS nie daje żadnych dodatkowych obciążeń. Intensywność treningu nie wynika z dodatkowych obciążeń, intensywność treningu jest generowana przez stymulację elektryczną. Rozwiązanie to jest bezpieczne dla stawów, nie obciążając ich dodatkowo. 

Chcesz poprawić z nami swoją formę?
Zadzwoń! +48 537 493 666
więcej